Geoblog.pl    bmilinki    Podróże    Meksyk - czyli o tym jak będziemy jeść od początku do końca    Kolejne ruiny, tym razem nas morzem, wśród paln

Kolejne ruiny, tym razem nas morzem, wśród paln

Meksyk
Meksyk, Tulum

Tulum - godzina jazdy autokarem od Playa dle Carmen. Na miejscu jesteśmy w południe. Bierzemy taksówkę do „zona archeologica”. W punkcie informacyjnym przemiły pan oferuje nam 3 opcje zwiedzania:
1 – bierzemy przewodnika i z nim zwiedzamy ruiny Tulum – ruiny miasta majów położone nad samym morzem, a następnie idziemy na plażę
2 – sami zwiedzamy ruiny Tulum, a następnie idziemy na plażę
3 – sami zwiedzamy ruiny Tulum, a następnie idziemy na plażę, wsiadamy do łodzi i płyniemy na rafę (drugą co do wielkości na świecie) gdzie ją oglądamy na głębokości 1,5m, następnie płyniemy na plażę gdzie żółwie robią kuczi kuczi, i na zakończenie płyniemy znowu oglądać rafę, tym razem na głębokości 3m.
Oczywiście wybieramy 3 opcję. Mi się jeszcze trafia łowienie ryb – moja zdobycz na jednym ze zdjęć :)

zbsn
zbsn - 2011-02-06 17:52
Pozdrawiam przemiłych podróżników, relacja ciekawa, zdjęcia super budzą wiele wspomnień. Przebyłem podobną trasę, może troszkę dłuższą we wrześniu 2010. Życzę szczęsliwego powrotu do domu.

KK
KK - 2011-02-07 13:33
:] coś czuję, że wcale nie chce się Wam jeszcze wracać...

bmilinki
Mumin