Geoblog.pl    bmilinki    Podróże    Afryka - RPA    Nurkowanie z rekinami  - Gansbaai

Nurkowanie z rekinami  - Gansbaai

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, Gansbaai

Jest 25 lutego 2012 roku. Godzina 3:30 nad ranem – na ta godzinę przynajmniej nastawiony został budzik w telefonie. Wstajemy więc i ruszamy na spotkanie z przygodą – białym rekinem. O 5:00 jesteśmy w Cape Town, skąd mamy zostać odebrani przez organizatorów wyprawy. Jest 6:00 w końcu podjeżdża busik – 2 godziny drogi i jesteśmy w Gansbaai. Rejestracja, śniadanie, opłata za transport (300 randów) i nurkowanie (1500 randów). Zaczyna się odprawa – łódź którą będziemy pływać nazywa się Predator, zabiera na pokład 40 osób i 5 członków załogi. Dziś płynie około 20 osób. W razie zatonięcia łodzi mamy założyć pomarańczowe kamizelki (ulubiony kolor rekinów ), zielone są dla załogi. Gdy już znajdziemy się w wodzie, a pływamy szybciej od naszego przyjaciela to nie mamy się czym martwić…klatka mieści po 8 osób. Po zakończeniu odprawy ruszamy na nabrzeże, gdzie wodowany jest Predator. Po chwili wszyscy wchodzą na pokład. Łódź rusza, jest bardzo szybka, podskakuje na falach, jest fajne, czuje się dobrze. Po jakimś czasie łódź staje, klatka idzie do wody. Zaczyna bujać, zaczynam czuć się coraz gorzej…pojawia się pierwszy rekin, skiper zaprasza do kabiny pierwsze 8 osób…na razie nie ma chętnych…ja czuje się coraz gorzej…teraz albo nigdy…zgłaszam się na ochotnika…po chwili jest 8 osób….dostajemy kombinezony, maski i wskakujemy do klatki. Jedne z członków załogi rzuca przed klatkę kawał tuńczyka na linie by zwabić rekiny – te przypływają – słyszymy: „from left, left, a potem dive dive dive – o obserwujemy bestie przepływające tuż przed klatką – naprawdę coś niesamowitego – wynurzenie i znowu rekin…kiedy wychodzę z klatki Ryan szykuje się do wejścia a ja udaje się na prawą burtę (po lewej jest klatka), kładę się na podłogę i tak spędzam resztę wyprawy, leżąc i haftując przez lewą burtę…oczywiście nie jestem sam…kiedy Ryan wychodzi z klatki dołącza do mnie …po dotarciu na brzeg stwierdzamy iż było to najdroższe haftowanie w naszym życiu….ale i tak było warto…w każdym razie jak ktoś by chciał kiedyś spróbować to bardzo polecam - www.sharkdivingunlimited.com, Ryan długo wybierał odpowiednią firmę, a z tą nurkowały nawet takie osoby jak Bratt Pit, Mat Damon, Hally Berry…. Aha po nurkowaniu dostałem certyfikat, który mówi, że ja…„went cage diving with Great White Shark Tourscc and live to tell about the experience”

PiK
PiK - 2012-02-29 09:38
Taki ten Twój uśmiech niewyraźny..

Zwierzak
Zwierzak - 2012-03-01 09:49
Wprost przeciwnie. To bardzo wyraźny uśmiech.Bardzo wyraźnie mówi: "Nie jest dobrze"!

bmilinki
Mumin