Geoblog.pl    bmilinki    Podróże    Indie    List do PKP

List do PKP

Indie, Delhi

Drogie PKP.

Siedzę właśnie w ekspresie z Deli do Amritsar. Podróż trwać będzie 6 godzin i 30 minut, czyli długo. 6 biletów kosztowało prawie 4000 rupi, czyli 240 zł za 6 osób, czyli 40 zł za osobę. Jedziemy drugą klasą. Wagon jest otwarty, klimatyzowany, siedzenia tzw. lotnicze. Przy każdym siedzeniu umiejscowione jest gniazdko elektryczne. W gniazdku jest prąd!!! Mogę więc podłączyć laptopa i poświęcić te 6 godzin na przepisanie, dopisanie moich i nie tylko moich przeżyć z podróży. Zaraz po wejściu do pociągu otrzymaliśmy po litrze wody z kubeczkiem. Zaraz jak ruszył pociąg dostaliśmy soczki pomarańczowe. Następnie podano przekąskę – samos, kanapka warzywna, hałwe z pistacjami. Następnie każdy otrzymał termosie z gorącą wodą i kubek – herbata. O 19:30 podano zupkę pomidorową z masełkiem i pieczywkiem kminkowym. Przed 20:00 wjechało główne danie – ryż, paneer (ser smażony z warzywami w sosie pomidorowym), daal (zupo fasolka w sosie), jogurt naan i warzywka,. Przed chwilą jako deser podano lody waniliowe.

Przypominam, że bilet kosztował 40 zł / osobę.

Drogie PKP, kiedy tak będzie u nas?...

Łucja
Łucja - 2009-11-11 12:24
Wujek,
Ty się i tak rozbijasz wszędzie Toyotką :D A PKP po prostu dba o smukłe linie całego społeczeństwa, Hindusi te kalorie pewnie sobie wytańczą podrygując przy filmach z Bollywood, a u nas nie chce się ruszyć nawet palcem u stopy, bo szaro i mokro.

Kiedy będzie coś o hinduskich dzieciach? Ja chcę zdjęć :D

szuf
szuf - 2009-11-16 23:25
to napewno akcja propagandowa!!! tak naprawdę jechaliście towarowym i wyjedliście zapasy biednym hindusom :P

bmilinki
Mumin